FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 10381063
*
nr 1038 1063
CHAIRS
4 pcs, 1950s/1960s, Teak / rotting,
4 st, 50/60-tal, Teak / rotting
Estimate:
2000
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday May 16 2016
at 18:09:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/5 16:40:46
1
Vinnande bud
16/5 18:05:19
1
justering av budtak
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar rotting stol stolar teak teakmöbler trä
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:10
-
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:59
-
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:06
-
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:39
-
8006 ARMCHAIR
Lady by Homeline,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:19
-
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:59
*
CHAIRS
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1063
CHAIRS
4 pcs, 1950s/1960s, Teak / rotting,
4 st, 50/60-tal, Teak / rotting
Estimate: | 2000 |
---|---|
Sold: | SEK 800 |
Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/5 16:40:46 | 1 | Vinnande bud |
16/5 18:05:19 | 1 | justering av budtak |
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar rotting stol stolar teak teakmöbler trä
-
5147 CLUB ARMCHAIRS
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Width: 9..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:10 -
7360 EMMA CHAIRS
one pair, blå plyshklädsel i medaljongmönster, sit..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:59 -
8246 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Samsas,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:06
-
7149 ARMCHAIR
Gustavian style,
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:39 -
8006 ARMCHAIR
Lady by Homeline,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:19 -
7016 ARMCHAIR
omklädd,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:59